Techniektalenten Brabantse Wal vliegend van start in eerste weken schooljaar
3
min. lezen
Nadat de Brabantse Wal vorig schooljaar al een start heeft gemaakt, was het nu tijd om het eerste volledige schooljaar een goede aftrap te geven. Met een mooie inspiratiebijeenkomst, de werkgroepen die vol aan de slag zijn gegaan en veel moois op de planning is de regio zichtbaar en actief.

Brabantse Wal

Nadat de Brabantse Wal vorig schooljaar al een start heeft gemaakt, was het nu tijd om het eerste volledige schooljaar een goede aftrap te geven. Met een mooie inspiratiebijeenkomst, de werkgroepen die vol aan de slag zijn gegaan en veel moois op de planning is de regio zichtbaar en actief.

Binnen het mooie decor van Delta Agrifood Business in Bergen op Zoom vond maandag 4 oktober een zeer geslaagde inspiratiebijeenkomstplaats. Een middag waar partnerbedrijven, werkgroepen, de stuurgroep en medewerkers met een rol binnen Techniektalenten samenkwamen om het gesprek aan te gaan en het aankomende jaar met elkaar te bespreken.

 

Met een goed gevuld programma werden de bezoekers bijgepraat over wat de werkgroepen al gedaan hebben en wat er voor het aankomende jaar op het programma staat. Na een openingswoord van de voorzitter van de stuurgroep Titus Frankemölle, was het woord aan projectleider Arno Nijssen. Hij nam de rol van presentator op zich en stelden de andere projectleiders en programmamanager Charlotte Groenhout de juiste vragen.

 

Gastspreker Steven Pont ging het gesprek aan met een leerling van het MBO over wat hem inspireert, wat hij zo waardeerde aan docenten op het VMBO en wat hij denkt dat leerlingen stimuleert. Daarna vertelde Pont zijn eigen inspirerende verhaal over ‘Ont-moeten’. Hierin legde hij veelal de verbinding tussen denkprocessen en hoe je als persoon soms een andere reactie krijgt dan je op basis van je eigen handelen verwacht. Deze theorieën en geschetste situaties werden continue gekoppeld aan het handelen tussen docenten/werkgevers en leerlingen. De vele aanwezigen luisterden geconcentreerd naar het boeiende verhaal en hebben zich laten inspireren.

 

Het was na het centrale programma tijd voor een informele borrel. Met heerlijke hapjes van Streekproducten uit Waterpoort kregen de deelnemers kaartjes met persoonlijke en STO gerelateerde vragen erop. Hiermee konden de deelnemers met elkaar het gesprek aangaan en mensen die ze nog niet goed kenden op die manier beter te leren kennen. Speciale vragen met een ballon erop moesten zij stellen aan de projectleiders die heel feestelijk met een ballon rondliepen.

Er werden interessante gesprekken gevoerd en nieuwe netwerken gecreëerd.

Komende week zullen verschillende klassen een bezoek brengen aan bedrijven in de regio. Ook het programmateam zal een inspirerend bezoek brengen aan FMI in Bergen op Zoom. Dit alles is onderdeel van het evenement ‘Kijk Binnen Bij Bedrijven’, dat in de regio Brabantse Wal georganiseerd wordt. De Techniektalenten sluiten hier bij aan.

De scholen zijn ook bijgepraat over de Newton Flight Academy, waar zij aan deel zullen nemen. Dit toffe evenement zal plaatsvinden op de vliegbasis in Woensdrecht. Hier zullen de leerlingen zich een dag lang onderdompelen in de wereld van vliegtuigtechniek en luchtvaart. Echt een evenement om naar uit te kijken.

Met de start van het schooljaar gaat ook weer de First Lego League van start en Techniektalenten zal ook hier aan meedoen. Er wordt dus gestart met lessen om de leerlingen die meedoen klaar te stomen voor de regiofinales in januari/februari. Er is dus veel gebeurd sinds de start van het schooljaar, maar er staat nog veel meer te gebeuren.

Een groot deel van het programmateam tijdens de Inspiratiebijeenkomst.
Meer informatie
Contact BW
Contact WBM
created by Bigbooom